Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie będą spotkania wigilijne dla samotnych, ubogich i bezdomnych


Trwają ostatnie przygotowania do Wigilii dla samotnych w Olsztynie. Podobne spotkania Fundacja Wolne Miejsce organizuje w 30 miejscach w kraju.

– Wieczerza w Olsztynie odbędzie się 24 grudnia o godzinie 15 – zapowiedział współorganizator Janusz Ciepliński.

Dzięki uprzejmości Banku Żywności, w Kuźni Społecznej w Koszarach Dragonów, będziemy mieli kolację wigilijną w przystrojonej sali, z kolędami, z występującym chórem, z pastorałką specjalnie skomponowaną na tę okazję przez Katarzynę Kropidłowską, znaną olsztyńską aktorkę. W tej chwili zgłosiło się około 200 osób, ale zgłaszają się też kolejne. Będzie około 50 wolontariuszy, może 40, bo wielu wolontariuszy jest zaangażowanych, ale na samej wigilii, z oczywistych powodów, nie będą.

00:00 / 00:00

– Każdy kto przyjdzie, poczuje prawdziwy świąteczny nastrój – dodaje Janusz Ciepliński.

Tradycyjne, wigilijne potrawy, opłatek, życzenia, kolędy, modlitwa – wszystko, co powinno być na polskiej wigilii. Oczywiście zapraszamy też naszych gości z Ukrainy. Każdy będzie mile widziany i każdy będzie się dobrze czuł.

00:00 / 00:00

Jak co roku, także Caritas Archidiecezji Warmińskiej organizuje Wigilię

Spodziewanych jest około 350 osób, dlatego świąteczne spotkania odbywać się będą w trzech turach. – Pierwsza rozpocznie się o 12 w Archidiecezjalnym Centrum Charytatywnym przy Grunwaldzkiej – powiedziała Joanna Mackiewicz z Caritas.

Jak zwykle będą tradycyjne dania – staramy się, żeby było jak najbardziej „domowo”. Będą pierogi, uszka, barszcz, będą ryby, galarety. Mamy nadzieję, że wszyscy wyjdą zadowoleni i najedzeni.

00:00 / 00:00

Trwają zapisy, ale jak na Wigilię przyjdą osoby spoza listy, także będą ugoszczone.

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

Więcej w wigilia, Boże Narodzenie, Caritas, Janusz Ciepliński, Fundacja Wolne Miejsce
Wyjątkowe kartki świąteczne wkrótce trafią do seniorów

Olsztynianie okazali serca i podzielili się dobrym słowem z samotnymi seniorami. Niezwykłe świąteczne karty wkrótce trafią do adresatów. Czeka na nie 25 samotnych osób, które mieszkają...

Zamknij
RadioOlsztynTV