Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Mrągowie stanie obiekt na miarę XXI wieku. Inwestycja była planowana od lat

Fot. W-MUW Olsztynie

Przy kilkunastu szkołach na Warmii i Mazurach powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa. Rozstrzygnięto rządowego programu budowy przyszkolnych hal Olimpia.

Jeden z takich obiektów powstanie przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie. Jak powiedziała starosta mrągowski Barbara Kuźmicka-Rogala o potrzebie takiej inwestycji rozmawiano od lat.

Budowa hali sportowej była planowana kilkakrotnie i przez kilka kadencji. Realizację tego przedsięwzięcia uniemożliwiał brak środków finansowych i odpowiednich programów.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki powiedział, że w skali kraju z programu Ministerstwa Sportu do samorządów, na budowę takich obiektów, trafi ponad 700 milionów złotych, z czego 23 miliony na Warmię i Mazury.

Na budowę jedenastu obiektów. W Mrągowie jest jedna z większych inwestycji i jedno z większych dofinansować. Jestem przekonany, że znacząco będzie to wpływało na rozwój dzieci i młodzieży.

00:00 / 00:00

Fot. W-MUW Olsztynie

Infrastruktura sportowa powstanie przy największej szkole w powiecie mrągowskim. Będzie to kryta hala z trzema boiskami. Zostanie wybudowana do końca przyszłego roku.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży podkreślił, że działania rządu pomogą wyrównać szanse.

To wyrównywanie deficytów. Jeżeli tu od dawna były wskazane potrzeby stworzenia nowej infrastruktury sportowej, to cieszę się, że ten ważny deficyt udaje się zniwelować dzięki środkom płynącym z budżetu państwa.

00:00 / 00:00

Chcę podziękować społeczeństwu, że dało mandat zaufania w 2015 i 2019 roku. Gdyby nie to prawdopodobnie nie byłoby tej hali (…)

– podsumował wicestarosta mrągowski Sławomir Prusaczyk.

00:00 / 00:00

Z rządowego programu Olimpia na Warmię i Mazury trafią prawie 23 miliony złotych, za które powstanie 11 przyszkolnych hal sportowych.

Fot. W-MUW Olsztynie

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olimpia, Mrągowo, hala sportow
Uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Mrągowie

Był uroczysty apel, podziękowania i wyróżnienia. W Mrągowie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach udział wzięli samorządowcy i przedstawiciele rządu.  Dzień Strażaka to też okazja,...

Zamknij
RadioOlsztynTV