DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Olimpia górą w derbach regionu

Olimpia Elbląg wygrała 4:0 ze Stomilem Olsztyn w 5. kolejce eWinner II Ligi. To pierwsza porażka podopiecznych Szymona Grabowskiego w tym sezonie.

W ostatnim meczu ligowym Stomil Olsztyn zremisował u siebie 2:2 z Garbarnią Kraków, a Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe 1:0 z Pogonią Siedlce. Derbowa konfrontacja drużyn z regionu zapowiadała się zatem niezwykle emocjonująco.

I rzeczywiście emocji na boisku nie zabrakło. Do przerwy po kilku dobrych akcjach z obu stron lepsza była Olimpia, której prowadzenie w 26. minucie dał Jakub Branecki.

Po zmianie stron kibice Stomilu, którzy liczni stawili się na stadionie gości, mieli nadzieję, że Duma Warmii szybko doprowadzi do wyrównania. Jednak po 10 minutach to goście cieszyli się z drugiego gola. Wynik dla gospodarzy podwyższył pomocnik Marcin Rajch. Ten sam zawodnik w 73. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców. Piłkarze Stomilu nie byli w stanie zakończyć żadnej akcji golem, co tego dnia świetnie wychodziło gospodarzom. W 84. minucie czwartą bramkę dla Olimpii zdobył Aron Stasiak, który pogrążył bezradnych w obronie piłkarzy z Olsztyna.

To pierwsza porażka podopiecznych Szymona Grabowskiego w tym sezonie. Dla piłkarzy Olimpii była to natomiast druga wygrana w rundzie jesiennej.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil, Olimpia
„Teraz ruszy karuzela transferowa”. Jakie zmiany czekają Olimpię Elbląg?

Drugoligowa Olimpia Elbląg zaczęła przygotowania do piłkarskiej wiosny. Zawodników czekają dwudniowe testy, potem w planach jest przygotowanie motoryczne i sparingi. Czy drużynę czekają duże zmiany personalne...