Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Mikołajkach rozpoczął się Rajd Polski. Jest to przedostatnia runda rajdowych mistrzostw Europy

Fot. K. Pakulnicki

Rajd Polski to ostatnia runda mistrzostw Polski i przedostatnia runda mistrzostw Europy. Za zawodnikami, którzy zgłosili się do startu w mistrzostwach Europy jest już odcinek kwalifikacyjny, po którym 10. pierwszych załóg będzie miało prawo wyboru pozycji startowych do pierwszego odcinka specjalnego.

Najlepszy czas na odcinku kwalifikacyjnym miał lider mistrzostw Europy – Rosjanin Aleksiej Łukianiuk.

Dopiero 13. był Łukasz Pieniążek, który jest czwartym kierowcą mistrzostw świata WRC2, a w Mikołajach startuje gościnnie, bez żadnej presji.

Na trasie odcinka kwalifikacyjnego Łukasz Pieniążek miał jednak kłopoty. Nie pojechał najlepiej.

Jeśli Aleksiej Łukianiuk zdobędzie w Mikołajkach chociaż kilka punktów, to zapewni sobie tytuł mistrza Europy. Ciekawa sytuacja jest w mistrzostwach Polski. Szansę na tytuł mają jeszcze trzej zawodnicy. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Jakub Brzeziński, a także czwarty na odcinku kwalifikacyjnym Mikołaj Marczyk oraz Grzegorz Grzyb, który do lidera traci 28. punktów.

00:00 / 00:00

Na starcie rajdu stanie 56. załóg. Pierwszy odcinek specjalny na torze Mikołajki rozpocznie się o 17.00. W sobotę obędzie się 8. prób czasowych, a w niedzielę 6. odcinków.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Polski, rajdy samochodowe, Łukasz Pieniążek
Był Rajd Vieksniai, teraz czas na Warmińskie Szutry. Sebastian Chrzanowski: Celujemy w zwycięstwo

Kierowca rajdowy Sebastian Chrzanowski i pilot Adam Binięda zajęli drugie miejsce w klasie 1600 w litewsko-łotewskim Rajdzie Vieksniai. Polak przyznaje jednak, że start w tej imprezie...

Zamknij
RadioOlsztynTV