Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Mikołajkach rozpoczął się Rajd Polski, a my wystartowaliśmy z Radiem Rajdowym. Słuchaj nas na 99,6 FM lub w internecie!

Dziś (18 czerwca) w Mikołajkach rozpoczyna się 77. edycja Rajdu Polski. W tym roku będzie ona wyjątkowa, bo najstarsza impreza rajdowa w kraju kończy 100 lat.

Na mazurskiej częstotliwości 99,6 oraz w mobilnej aplikacji Radia Olsztyn, rozpoczęło nadawanie Radio Rajdowe, a w nim ciekawostki, relacje z Rajdu Polski oraz dużo rajdowej muzyki. Wywiady, zdjęcia i relacje znajdziecie TU.

77. Orlen Rajd Polski to również pierwsza runda mistrzostw Europy oraz druga runda mistrzostw Polski, a więc na liście startowej nie zabraknie wielkich rajdowych nazwisk.

Czy kibice będą mogli pojawić się w okolicach tras odcinków specjalnych? Mówi dyrektor Rajdu Polski Krzysztof Maciejewski.

Rozporządzenia są bardzo jasne w odniesieniu do obiektów sportowych, natomiast są wyjątkowo niejasne w odniesieniu do imprez sportowych, które odbywają się na otwartym terenie.  W rozporządzeniu jest mowa o 250 osobach, a więc myślę, że jeśli kibice pojawią się w okolicach rajdu i staną przy trasie nie grupując się, to nie będzie problemu.

Na liście startowej 77. Rajdu Polski nie zabraknie warmińsko-mazurskich akcentów. O punkty w klasyfikacji Mistrzostw Europy powalczy między innymi olsztynianin Adrian Chwietczuk – wicelider Mistrzostw Polski.

Dla mnie ten rajd jest spełnieniem marzeń, to rajd 100 kilometrów od domu. Myślę, że tempo nie będzie jakieś super, bo inni jeździli po tych odcinkach. Znają je z ubiegłych edycji. Dla mnie ten rajd jest nowy. W Mikołajkach wystartuję pierwszy raz.  Gdzieś płynie we mnie ta krew mazurskich szutrów. Zobaczymy co będzie (…) Postaram się cisnąć i dać radość kibicom przy trasie.

00:00 / 00:00

W Rajdzie Polski pojedzie także, między innymi Radosław Typa z Ornety oraz olsztyński pilot Wojciecha Chuchały – Sebastian Rozwadowski.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Rajdowe, uwaga
Palestyńczyk w rękach straży granicznej. Mógł mieć powiązania z terrorystami

Straż graniczna na wniosek ABW zatrzymała w Olsztynie Palestyńczyka, który stwarzał zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Zatrzymany przebywa obecnie w ośrodku straży granicznej, gdzie oczekuje na wydalenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV