Opublikowany 20 czerwca 2017
Aktualności
Aktualności
W lasach Warmii i Mazur coraz bardziej sucho – ostrzegają strażacy i leśnicy

Chroń las przed pożarem. Fot. Łukasz Węglewski
Na obszarach podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, obowiązuje drugi, średni stopień zagrożenia pożarowego.
Leśnicy i strażacy apelują do mieszkańców regionu i turystów, aby nie używać otwartego ognia w lesie oraz w odległości mniejszej niż 100 metrów od ściany lasu.
Co roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie wydaje na ochronę przeciwpożarową ponad 4 miliony złotych. Do dyspozycji leśników są samolot gaśniczy i patrolowy oraz 40 wież obserwacyjnych.
P.Karpiszen/asocha






















![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
