Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W których miastach odnotowano najwięcej przestępstw? Są najnowsze dane

W pierwszym kwartale na Warmii i Mazurach zanotowano 6 tysięcy 775 przestępstw. To są dane Urzędu Statystycznego w Olsztynie, bazujące na informacjach z Komendy Głównej Policji.

Wynika z nich, że najwięcej przestępstw dokonano w dużych miastach: w Olsztynie 1906 i w Elblągu 720. W przypadku Olsztyna w zdecydowanej większości są to przestępstwa przeciwko mieniu i gospodarcze, a jedna piąta to przestępstwa kryminalne.

Jak poinformowała Joanna Balcerzak z Urzędu Statystycznego w Olsztynie, w całym województwie dominują przestępstwa o charakterze gospodarczym, potem kryminalne i drogowe. Natomiast biorąc pod uwagę rodzaj przestępstw najwięcej było tych przeciwko mieniu, potem wiarygodności dokumentów, bezpieczeństwu powszechnemu i bezpieczeństwu w komunikacji.

Po wyłączeniu największych miast w regionie na prawach powiatu, to najwięcej przestępstw odnotowano w powiecie oleckim – 557, ale jest tam także najwyższy wskaźnik ich wykrywalności – nieco ponad 97 procent.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku, na Warmii i Mazurach było o 3 i pół procent mniej przestępstw, niż w pierwszym kwartale zeszłego roku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w policja, przestępstwa, GUS, dane, KGP
Samochód zderzył się z hulajnogą. 15-latka trafiła do szpitala

- Uważajmy na niechronionych uczestników ruchu - apeluje policja. Do niebezpiecznego wypadku doszło ostatnio w Działdowie. Samochód osobowy zderzył się z 15-latką, jadącą hulajnogą elektryczną. Nastolatka...

Zamknij
RadioOlsztynTV