Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samochód zderzył się z hulajnogą. 15-latka trafiła do szpitala

Fot. policja

– Uważajmy na niechronionych uczestników ruchu – apeluje policja. Do niebezpiecznego wypadku doszło ostatnio w Działdowie. Samochód osobowy zderzył się z 15-latką, jadącą hulajnogą elektryczną.

Nastolatka trafiła do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Młodszy aspirant Justyna Nowicka z działdowskiej policji przypomina, że użytkowników zarówno rowerów, jak i hulajnóg obowiązują te same przepisy.

W miejscu, gdzie jest ścieżka lub droga dla rowerów, poruszający się hulajnogą powinien z niej korzystać. W przypadku braku takiej ścieżki – w zależności od wieku i uprawnień – można jechać chodnikiem lub drogą

– powiedziała.

Dodajmy, że do jazdy hulajnogą elektryczną osoby w wieku od 10 lat do 18 lat potrzebują karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Osoby pełnoletnie nie muszą mieć tych dokumentów.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w policja, Działdowo, kolizje
Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie oraz w komisariacie w Pasłęku. O szczegółach opowiedział Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji...

Zamknij
RadioOlsztynTV