W. Kraska: zwiększy się zakres usług świadczonych w aptekach
Farmaceuta przejrzy nam leki i doradzi, gdzie się udać w razie dolegliwości – rząd pracuje nad zwiększeniem zakresu usług świadczonych w aptekach. Mówił o tym w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wicemister zdrowia Waldemar Kraska.
W wielu krajach pierwszą osobą, która udziela nam porady, jest właśnie farmaceuta – powiedział wiceszef Ministerstwa Zdrowia.
My nie wykorzystujemy do końca tego potencjału – to są doskonale wykształcone osoby. Aptekarz może udzielić nam porady, gdzie zgłosić się w razie potrzeby, czy przejrzeć leki z naszej apteczki.
Od tego roku w aptekach można zaszczepić się przeciwko grypie.
W Porannych Pytaniach wiceminister Kraska mówił także o zmianach w opiece kardiologicznej. Wdrażany jest pilotażowy program, w którym pacjent – po postawieniu diagnozy – szybciej znajdzie się pod opiekę specjalisty.
Chcemy maksymalnie skrócić czas między wstępnym rozpoznaniem u lekarza rodzinnego a konsultacją kardiologiczną. Wiemy, że teraz czas oczekiwania jest dość długi, ale pierwsze miesiące pilotażu pokazały, że może się skrócić do około dwóch tygodni.
Takie zmiany wprowadzane są także w onkologii.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska



























![Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA] Radiowa zabawa „Pokaż nam wiosnę!” [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F9999%2F03%2FRO_PierwszyDzienWiosny_16x9_2.png&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

