Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Kozłowie ciężarówka ze słomą wjechała pod pociąg

Po wypadku na trasie kolejowej Nidzica-Działdowo w Kozłowie, z torów uprzątnięto już ciężarówkę, która rano wjechała pod pociąg Intercity „Kormoran” relacji Olsztyn-Bielsko-Biała.

Teraz naprawiana jest sieć trakcyjna, dlatego do soboty 7.09. będą tam utrudnienia w ruchu. Przewozy regionalne zapewnią komunikację zastępczą.

Pociągi dalekobieżne mają jeździć przez Iławę, co może wydłużyć podróż o około godziny.

Wypadek wydarzył się rano na niestrzeżonym przejeździe. Ciężarówka przewoziła słomę, która w wyniku zderzenia zapaliła się, ale pożar szybko ugaszono.

Kierowca wyszedł z kabiny o własnych siłach i trafił do szpitala na obserwację. W wypadku nie ucierpiał nikt z pasażerów ani obsługi pociągu.

Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP PLK powiedział, że nie wiadomo dlaczego kierowca – mimo dobrej widoczności – nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na przejazd kolejowy.

00:00 / 00:00

Siemieniec dodał, około 100 pasażerów, którzy podróżowali „Kormoranem”, zostało dowiezionych autobusami do Działdowa, gdzie podstawiono zastępczy pociąg do Bielska-Białej.

W czasie wypadku został uszkodzony słup i sieć trakcyjna. Służby techniczne oceniły wstępnie, że naprawa potrwa do soboty. (gol/bsc/kan/sa)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, pociąg, ciężarówka
Drzewa w Olsztynie łamią się jak zapałki

Chwile grozy przeżyła we wtorek 3 września mieszkanka Olsztyna, na której samochód spadło drzewo, gdy zjeżdżała z ronda Bema w stronę dworca.  Osobowym fordem jechała mieszkanka...

Zamknij
RadioOlsztynTV