Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Kętrzynie uczczono 28. rocznicę powołania do życia straży granicznej

Fot. K.Grabowska

Z okazji jubileuszu na placu apelowym warmińsko-mazurskiego oddziału pograniczników w Kętrzynie odbył się uroczysty apel.

Był to czas podziękowań i gratulacji za wykonywaną służbę. Zasłużonych funkcjonariuszy straży granicznej wyróżniono odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz awansowano na wyższe stopnie służbowe.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Prezydent Andrzej Duda czterech funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiego oddziału i siedmiu Centrum Szkolenia Straży Granicznej odznaczył Medalem za Długoletnią Służbę. Wręczano też przyznawane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji złoty, srebrny i brązowe medale za Zasługi dla Straży Granicznej. Dodatkowe dowody uznania to Odznaki Straży Granicznej i Emblematy Pamiątkowe Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Doniosłym momentem uroczystości było pożegnanie naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk Artura Kłosa, który po 30 latach służby odchodzi na emeryturę.

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Fot. K.Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, straż graniczna
Straż Graniczna z Braniewa udaremniła przemyt papierosów. Wartość kontrabandy to prawie 100 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie w trakcie prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przemytu, zatrzymali opla załadowanego po brzegi papierosami bez akcyzy. W środę w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV