Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Graniczna z Braniewa udaremniła przemyt papierosów. Wartość kontrabandy to prawie 100 tysięcy złotych

Fot. W-M OSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie w trakcie prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przemytu, zatrzymali opla załadowanego po brzegi papierosami bez akcyzy.

W środę w powiecie zgierskim, zatrzymano samochód osobowy marki Opel Zafira, którego kierowcą był 63-letni mężczyzna. Funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli na tylnych siedzeniach i w bagażniku auta przykryte kartony, a w nich papierosy bez akcyzy. Łącznie ujawniono ponad 140 tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu. Wartość zdeponowanego towaru to 99 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą dalsze czynności w sprawie, a na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 4 500 zł w gotówce. Mieszkaniec powiatu zgierskiego odpowie za przewożenie papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, straż graniczna, akcyza, kontrabanda
Miał nielegalny tytoń, a powiedział, że to trawa ogrodowa. Straż Graniczna zatrzymała 29-latka

Mieszkaniec powiatu węgorzewskiego odpowie za przechowywanie i przenoszenie 27 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości ponad 19 tysięcy złotych. Mężczyzna próbował przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej, twierdząc,...

Zamknij
RadioOlsztynTV