Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Gołdapi odbędzie się dziś wyjątkowy spektakl muzyczny

Mazurskie Tężnie Solankowe w Gołdapi. Fot. Łukasz Węglewski

Na scenie plenerowej Mazurskich Tężni Solankowych w Gołdapi będzie można zobaczyć spektakl muzyczny „Projekt Arboterum – Powrót 2021”.

Jego inspiracją były zapomniane pieśni i tańce terenów wiejskich dawnej Rzeczypospolitej. Część z nich została spisana przez wybitnych etnografów, takich jak Oscar Kolberg, a inne zachowały się przekazywane z pokolenia na pokolenia – mówi Jacek Górski – scenarzysta i producent spektaklu.

To są utwory, które odnajdujemy w starych nagraniach, między innymi też w Radio Olsztyn, które stanowią dla nas inspirację.

00:00 / 00:00

Wykonawcą i dyrektorem artystycznym Projektu Arboretum jest Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska kompozytorka, wokalistka i animatorka kultury. Na scenie towarzyszyć jej będzie zespół wybitnych jazzowych, etnicznych i klasycznych muzyków sesyjnych .

Spektakl „Projekt Arboterum – Powrót 2021” na scenie plenerowej Mazurskich Tężni Solankowych w Gołdapi rozpocznie się o godz. 19. Wydarzeniu patronuje Radio Olsztyn.

Autor: W.Chromy
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spektakl, Gołdap, tężnie
CBA rozpoczęło kontrolę budowy zakładu przyrodoleczniczego w Gołdapi

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę budowy zakładu przyrodoleczniczego w Gołdapi. Kontrolę zgodności z prawem decyzji o przygotowaniu, rozpoczęciu i realizacji budowy obiektu prowadzą agenci z białostockiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV