Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W gminie Elbląg wciąż obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe

Gmina Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Na Wybrzeżu, Zalewie Wiślanym i Żuławach wciąż utrzymuje się wysoki stan wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych.

W gminie Elbląg od wczoraj obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, co oznacza wprowadzenie całodobowych dyżurów pracowników urzędu. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej utrzymuje jednostkę w stanie podwyższonej gotowości.

– Wciąż jest zagrożenie powodziowe na Wyspie Nowakowskiej oraz na terenach depresyjnych powiatu elbląskiego, choć w nocy nie doszło do większych zdarzeń – uważa Stanisław Sołowiej – szef zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Elblągu.

00:00 / 00:00

Nadal wieje silny wiatr ze zmiennych kierunków północno-zachodnich, co utrzymuje cofkę czyli spiętrzenie wód na akwenach śródlądowych na Żuławach. Prognozy mówią o zmianie na południowy dopiero jutro co oznacza, że gotowość służb zostanie utrzymana.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cofka, Stanisław Sołowiej
Poważna sytuacja na Żuławach. Przekroczone stany alarmowe

Na całym wybrzeżu i obszarze powiatu elbląskiego obowiązuje wydany przez IMGW trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego. Oznacza to zagrożenie powodziowe dla Żuław. Sytuacja jest poważna, bo wszystkie...

Zamknij
RadioOlsztynTV