Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces trzech oficerów Wojska Polskiego, którzy po alkoholu pobili policjanta i dwie policjantki, przeniesiony

Trzej oficerowie Wojska Polskiego, którzy stają przed sądem nie przyznają się do zarzutów

Sąd Rejonowy w Giżycku odroczył proces trzech oficerów Wojska Polskiego, którzy we wrześniu zeszłego roku pobili dwie policjantki i policjanta z miejscowej komendy. Po otwarciu przewodu sądowego przesłuchano oskarżonych. Następnie na wniosek obu stron sędzia postanowił przenieść rozprawę na 20 kwietnia.

Powodem przeniesienia rozprawy było porozumienie, które oskarżeni oficerowie Wojska Polskiego zawarli z pokrzywdzonymi policjantami. W tej sytuacji sąd odroczył rozprawę do 20 kwietnia. Sąd wyłączył jawność rozprawy, ponieważ niektóre z czynów dotyczą przestępstwa pomówienia i znieważenia innej osoby.

We wrześniu zeszłego roku żołnierze bawili się w jednym z giżyckich hoteli. Ponieważ zachowywali się głośno i agresywnie, obsługa wezwała policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol, wojskowi zaatakowali funkcjonariuszy. Troje policjantów trafiło do szpitala i musiało pójść na zwolnienia lekarskie. Agresywni żołnierze byli pijani – mieli od ponad 1 do 2 promili alkoholu. Major, podpułkownik i pułkownik służyli w 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku. Byli doświadczonymi oficerami, uczestniczyli w zagranicznych misjach. Jeden z nich był zastępcą dowódcy brygady.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuciła żołnierzom, między innymi naruszenie nietykalności cielesnej, grożenie śmiercią i znieważenie policjantów. Oskarżonym grozi do 3 lat więzienia. Dowódca 15 Giżyckiej Dywizji Zmechanizowanej usunął oficerów z jednostki. Jednak, wbrew zapowiedziom Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, nie zostali usunięci ze służby, ale trafili do rezerwy kadrowej.

(karp/bsc/mzbro/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wojsko, Giżycko, policja, pobicie, 15 Brygada Zmechanizowana, pułkownik, major, podpułkownik
Zatrzaśnięte w aucie niemowlę płakało. Policjanci wezwali ślusarza i kołysząc autem, uśpili malca

Nidziccy policjanci uczestniczyli w nietypowej interwencji. Przed budynkiem komendy matka zatrzasnęła w samochodzie 3 miesięcznego malucha. Dzięki szybkiej pomocy policjantów i ślusarza, niemowlakowi nic się nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV