Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu ruszają studia pomostowe dla położnych. „Jest ich za mało w całym regionie”

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej trwa nabór na studia pomostowe dla położnych.

To możliwość podniesienia kompetencji osób, które zdobyły zawód w szkole pomaturalnej. Wcześniej z takiej możliwości korzystały pielęgniarki.

– Teraz okazało się, że trzeba zadbać o położne, których jest za mało w regionie – tłumaczy Izabela Seredocha, prorektor ds kształcenia w elbląskiej uczelni.

Pierwsze dni naboru pokazują, że zainteresowanie studiami jest duże. Położnictwo to efekt uwzględnienia zapotrzebowania na kadry, których ubywa lawinowo. Statystyki w bezlitosny sposób pokazują, że nie ma zastępowalności w tym zawodzie medycznym.

00:00 / 00:00

Kształcenie medyków, także położnych, odbywa się w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

To światowy standard i powód do tego, żeby się taką możliwością chwalić. Centrum jest nowocześnie wyposażone, są fantomy, symulatory, a także w kontekście położnictwa są fantomy kobiet rodzących. To metody stosowane powszechnie na świecie.  Nie możemy mieć żadnych kompleksów, ale powinniśmy się chwalić.

– dodaje Anna Tałaj, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUHE.

00:00 / 00:00

Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna od nowego roku będzie prowadzić także położnictwo dla osób studiujących w systemie dziennym.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, edukacja, poród
Dziś wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. To ostatni etap stopniowego otwierania szkół

Około 220 tysięcy uczniów z naszego regionu rozpoczyna naukę stacjonarną w budynkach szkół. Od początku maja stopniowo przygotowywano się do tego. Najpierw 4 maja wrócili najmłodsi,...

Zamknij
RadioOlsztynTV