Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstanie nowa ścieżka rowerowa. To wiąże się z wycinką ponad 80 drzew

Elbląg planuje utworzenie nowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Królewieckiej. Inwestycja wiąże się z wycinką 84 zdrowych drzew.

Zaplanowane do usunięcia drzewa, kolidujące z projektowaną drogą dla pieszych i rowerów, zlokalizowane są w ciągu odcinka o długości około 6,6 km. To dwa odcinki: pierwszy – w centrum miasta od ul. Płk. Stanisława Dąbka do al. Józefa Piłsudskiego o długości 1,5 km. Tu planowane jest wycięcie 10 drzew. I drugi odcinek – od ul. Fromborskiej do granicy miasta o długości 5,1 km, gdzie ma być usuniętych 74 drzew.

Za te drzewa, które w efekcie prac mogą zostać wycięte, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej nakazał nasadzenie zastępczo 93 drzew. Jak przekazał Łukasz Mierzejewski z Urzędu Miejskiego w Elblągu, przy projektowaniu nowej ścieżki szczególnie potraktowano zabytkowy odcinek Królewieckiej ze starodrzewiem. Tam zaplanowano łącznie 31 wysepek, dzięki którym pozostałe drzewa nie zostaną wycięte.

Elbląski samorząd czeka na dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych. Ścieżka rowerowa ma być realizowana z Zarządem Dróg Wojewódzkim w Olsztynie w ramach zadania „Kompleksowa budowa sieci dróg rowerowych w województwie warmińsko-mazurskim”.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

Autor: M.Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w Elbląg, wycinka drzew
Nowe rondo, chodnik i ścieżka rowerowa. Trwa budowa ul. Wschodniej w Elblągu

Obecnie kończy się pierwszy etap inwestycji. To 910 metrów nowej drogi od ulicy Łęczyckiej do leśniczówki Dębica.  Trwają prace związane z budową ronda łączącego nowy odcinek...

Zamknij
RadioOlsztynTV