Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstał punkt informacyjny dla uchodźców

Fot. W-MUW w Olsztynie

W budynku dworca kolejowego w Elblągu został otwarty punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy. Jak tłumaczy wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski, pomysł na otwarcie takiego punktu pojawił się ze strony samych elblążan.

Wicewojewoda Piotr Opaczewski mówił, że istnienie takiego punktu w Elblągu jest bardzo potrzebne.

Doszliśmy do wniosku, że taki punkt w Elblągu jest potrzebny. Mieliśmy różne głosy od mieszkańców, że przydałby się choćby jeden taki punkt w mieście, do którego mogą przyjść uchodźcy z Ukrainy i zapytać się o to, jakie mają prawa. Z tego co wiem, pytają się o różne rzeczy, bo pierwsi chętni już się tutaj pojawili.

00:00 / 00:00

Ryszard Sieniuć, zastępca dyrektora do spraw zarządzania kryzysowego w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podkreśla, dlaczego zdecydowano się taką lokalizację punktu.

Jest to centralne miejsce dla Elbląga. Od strony komunikacyjne, jest tu chyba najlepiej, jeśli bierzemy pod uwagę z jednej strony pociągi przyjeżdżające do miasta, z drugiej strony autobusy PKS oraz komunikację miejską. Można się tutaj dostać z każdego punktu.

00:00 / 00:00

Nowo otwarty punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy jest otwarty codziennie od godziny 9 do godziny 18. Dyżurują w nim strażacy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukraina, uchodźcy, Piotr Opaczewski, punkt informacyjny
Prezydent Duda odwiedził Irpień i Borodziankę – miejsca rosyjskich zbrodni w Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda przebywał w Irpieniu w obwodzie kijowskim wraz z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem i szefem prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakubem Kumochem -...

Zamknij
RadioOlsztynTV