Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstaje siedziba Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód. Prace remontowo-budowlane sfinansuje MON

 

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana w Elblągu. Fot. S. Erbetowski

44 miliony złotych ma kosztować rozbudowa sztabu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu.

Obok istniejącego gmachu przy ulicy Podchorążych stanie bliźniaczy obiekt o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Inwestycja jest finansowana z Centralnego Planu Inwestycji Budowlanych Resortu Obrony Narodowej. Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w Elblągu tworzone jest Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód.

Nowy obiekt ma architektonicznie nawiązywać do gmachu, w którym od wielu lat działa dowództwo dywizji. Będą tam usytuowane biura, sale odpraw i pomieszczenia techniczne.

Stary budynek będzie przebudowany. Wymieniona zostanie między innymi cała instalacja elektryczna i teletechniczna. Zmienione będzie również ogrodzenie zewnętrzne od strony ogrodów działkowych, powstaną parkingi i drogi dojazdowe. Umowa z wykonawcą prac została już zawarta. Koniec robót planowany jest na 30 września przyszłego roku.
(mst/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, sztam
Prezydent Andrzej Duda pisze do szefa MON list w sprawie utworzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu

Prezydent Andrzej Duda wysłał do ministra obrony narodowej dwa pisma, w których prosi o informację na temat realizacji decyzji podjętych podczas ostatniego szczytu NATO oraz obsadzenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV