Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu odbędą się mistrzostwa żołnierzy – judoków reprezentujących wojska NATO

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W Elblągu kończy się 9. Judo Camp, a już jesienią miasto będzie gospodarzem dużych zawodów w tej dyscyplinie sportu. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Olsztyn, w planie są mistrzostwa wojsk NATO stacjonujących w naszym kraju.

Od kilku lat Elbląg jest ważnym miejscem na mapie polskiego judo. – Jesteśmy jego stolicą, mamy świetną atmosferę, wszyscy lubią do nas przyjeżdżać – podkreśla trener Leszek Wilk, organizator imprez w tej dyscyplinie.

Fajnie się trzymamy, wspieramy się. Myślę, że dlatego chętnie tu przyjeżdżają.

Żołnierze na tatami w Elblągu też czują się dobrze, uczestnikiem wszystkich imprez jest zapalony judoka generał Marek Sokołowski z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jak tłumaczy, ten sport rozwija i uczy szacunku, a to cecha potrzebna wszystkim, nie tylko żołnierzom.

Mistrzostwa żołnierzy – judoków reprezentujących wojska NATO mają się odbyć jesienią. Będzie to duże wydarzenie, podobnie jak rozgrywane wcześniej w Elblągu krajowe Mistrzostwa Wojska Polskiego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawody, judo, nato, wosjko
Szlifują talenty i szukają mistrzów. Do Elbląga przyjechało ponad tysiąc judoków z Polski i zagranicy

Ponad tysiąc judoków z Polski, Rosji, Czech i Litwy bierze udział w 9. edycji Judo Camp w Elblągu. To trzydniowy, bardzo intensywny cykl szkoleniowy dla młodych...

Zamknij
RadioOlsztynTV