Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu obchodzono święto Żandarmerii Wojskowej

Fot. J. Sulecki

W siedzibie Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód odbyły się uroczystości z okazji święta Żandarmerii Wojskowej. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia i awanse funkcjonariuszom.

Chorąży Agnieszka Brzozowska z oddziału żandarmerii w Elblągu wyjaśnia, w jakim celu zostało zorganizowane wydarzenie.

Spotykamy się, aby celebrować nasze osiągnięcia oraz to co robimy na co dzień. Były wyróżnienia i awanse na wyższy stopień.

00:00 / 00:00

Jedną z osób przyznających wspomniane wyróżnienia był wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski.

Cieszę się, że mogę tutaj być. Żandarmeria Wojskowa to szczególna służba, której jesteśmy winni podziękowania za nią żandarmom. Chcę życzyć im wszystkiego dobrego.

00:00 / 00:00

Żandarmeria Wojskowa, zwana często wojskową policją, jest organem ścigania wchodzącym w skład Sił Zbrojnych RP. Działania jej funkcjonariuszy skupiają się na przestrzeganiu wojskowej dyscypliny oraz zapobieganiu popełnianiu przestępstw na terenach wojskowych.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święto, obchody
Jarina Turczyn z Lwowskiej Politechniki honorową profesor uniwersytetu w Olsztynie

Profesor Jarina Turczyn ze Lwowa honorowym profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się podczas święta uczelni. Profesor Jarina Turczyn kieruje Instytutem Nauk Humanistyczno-Społecznych...

Zamknij
RadioOlsztynTV