Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu działa punkt informacyjny dla osób niepełnosprawnych

Fot. Ł. Węglewski

W Elblągu przy ulicy Hetmańskiej działa punkt konsultacyjno – informacyjny dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

To inicjatywa organizowana przez miasto, której celem jest wyjście naprzeciw potrzebom osobom z niepełnosprawnościami – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z elbląskiego magistratu.

Udzielane są informacje dotyczące ulg i uprawnień dla osób z niepełnosprawnością, informacje o możliwościach finansowego oraz rzeczowego wsparcia, poradnictwo związane z organizacjami i instytucjami prowadzącymi działania na rzecz osób niepełnosprawnych. W punkcie można również skonsultować sprawy związane z edukacją, aktywizacją zawodową, pomocą społeczną, a także dowiedzieć się więcej o innych formach pomocy, w szczególności dotyczących rehabilitacji oraz leczenia.

00:00 / 00:00

Punkt konsultacyjno – informacyjny jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Siedziba punktu: Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, ul. Hetmańska 28, Elbląg tel.: 55 232 69 35 e-mail: erkon@softel.elblag.pl.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, niepełnosprawni
Kolejne oszustwo na kryptowaluty. Stracił 50 tysięcy złotych

50 tysięcy złotych stracił mieszkaniec jednej z miejscowości w okolicach Elbląga. Oszuści namówili go na inwestycję w kryptowaluty. Mężczyzna znalazł ofertę w Internecie. Bardzo słabo orientował...

Zamknij
RadioOlsztynTV