Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Działdowie otwarto wyremontowane drogi. „To jest zmiana jakościowa”

Fot. M. Lewiński

Kilka zmodernizowanych ulic w Działdowie zostało oficjalnie oddanych do użytku. To Leśna, Wolności, Sportowa, Budowlana i Młyńska.

Tylko przebudowa ulicy Leśnej kosztowała 2 miliony 830 tysięcy złotych. 65% kosztów pokryło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – powiedział Krzysztof Aurast, wicestarosta działdowski.

Jest taką ulicą, która łączy wiele osiedli. Ruch jest tu spory. Mamy tu ścieżkę rowerową, więc nie ma sytuacji, że za rowerem jedzie sznur samochodów. To jest zmiana jakościowa.

00:00 / 00:00

Ulica Leśna została przebudowana na odcinku kilometra i 400 metrów. Kolejnym etapem będzie jej modernizacja do wsi Malinowo.

W ciągu ostatnich trzech lat w całym regionie na drogi lokalne przeznaczono ponad pół miliarda złotych – mówił wojewoda Artur Chojecki.

To pokazuje, jak wiele kilometrów dróg gminnych i powiatowych udało się zmodernizować. Przykład powiatu działdowskiego to przykład świetnej współpracy pomiędzy administracją rządową a samorządową, ale także pomiędzy samorządami.

00:00 / 00:00

W tym roku wyremontowaliśmy bardzo wiele dróg i ciągów komunikacyjnych. Wyremontowaliśmy ulice Karłowicza, Krasickiego, Sukertowej-Biedrawiny, Budowlaną, Sportową, Wolności oraz Młyńską. Jest to praktycznie rewolucja inwestycyjna i nie sposób nie zauważyć, że miasto Działdowo się zmienia

– powiedział Grzegorz Mrowiński, burmistrz Działdowa.

00:00 / 00:00

Na otwarciu ulic byli też parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: senator Bogusława Orzechowska i poseł Robert Gontarz. Chwalili lokalne samorządy za zaangażowanie w pozyskiwanie środków.

To jest przykład na to, że niezależnie od poglądów politycznych, jeśli się działa dla ludzi, wszystko owocuje takimi projektami

– mówiła senator Orzechowska.

Nie omieszkam powiedzieć, że 65% tej inwestycji pochodzi z środków rządowych. Bardzo mnie cieszy dynamiczny rozwój naszego powiatu, z którego pochodzę

– podkreślał poseł Gontarz.

Teraz w urzędzie wojewódzkim opracowywana jest kolejna lista inwestycji, które powinny dostać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Następnie trafi ona do Ministerstwa Infrastruktury i premiera. To wnioski, które samorządy składały latem tego roku.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, poseł, droga, remont, inwestycja, senator, otwarcie drogi
Gmina Ełk wyremontuje obiekty sportowe. Powstanie też nowa hala

Gmina Ełk inwestuje w sport. Samorząd remontuje stare hale sportowe, wkrótce rozpocznie też budowę nowego obiektu. Dwie sale sportowe przy szkołach podstawowych w Chełchach i Woszczelach...

Zamknij
RadioOlsztynTV