Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W dużej części lasów Warmii i Mazur jest bardzo sucho

Wczesnym rankiem miejscami padał słaby deszcz i w lasach regionu odnotowano najniższy, pierwszy oraz drugi, średni stopień zagrożenia pożarowego. Sytuacja zmieniła się jednak w ciągu kilku godzin.

Popołudniowy pomiar w dwóch punktach prognostycznych wskazał średnie zagrożenie, zaś w trzech pozostałych trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Dotyczy to m.in. Puszczy Piskiej.

Około 20 arów młodnika spaliło się na granicy powiatów olsztyńskiego i nidzickiego w pobliżu wsi Kurki. W dwóch innych miejscach strażacy ugasili dwa niewielkie pożary poszycia leśnego.

Leśnicy przypominają, że bezwzględny zakaz używania otwartego ognia obowiązuje w lesie i w odległości mniejszej niż 100 metrów od ściany lasu. Do lasów nie można też wjeżdżać samochodami, quadami czy motocyklami. 9 na 10 pożarów lasów powoduje człowiek. W przypadku zagrożenia zdrowia i życia lub dużych strat materialnych za spowodowanie takiego pożaru grozi nawet 10 lat więzienia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Medale, awanse i podziękowania za codzienny trud. Po raz 32. uczcili rocznicę powołania Straży Granicznej

Funkcjonariusze i pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej uczcili 32-lecie istnienia. Nie zabrakło podziękowań i słów uznania dla formacji, która w ostatnich latach - od pandemii, przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV