Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Braniewie odwołano ostrzeżenie hydrologiczne

Fot. Marek Lewandowski

Dobre informacje dochodzą z Braniewa. W samo południe biuro prognoz hydrologicznych w Gdyni zakończyło alert dla miejscowości znajdujących się w obrębie zlewni rzek Bady oraz Pasłęki.

Jak tłumaczy Marek Wynimko, pracownik do spraw zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej z urzędu miejskiego w Braniewie, mimo że ostrzeżenie przestało być aktualne, sytuacja przez cały czas jest pod kontrolą.

Co prawda woda jest wysoka, nadal mamy przekroczenie stanu ostrzegawczego o 30 centymetrów, ale nie ma naporu wody z Zalewu Wiślanego. Dzisiaj od godzin porannych jest coraz niższy poziom. To nam pomoże, aczkolwiek wodę przepuścić przez siebie musimy.

00:00 / 00:00

Nadal niespokojnie jest za to w powiecie elbląskim. Tutaj alert hydrologiczny obowiązuje przynajmniej do godz. 23. W ujściach Nogatu i Elbląga możliwe są wzrosty stanów wody związane ze zjawiskiem cofki.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pasłęka, zlewnia
W sobotę służby wydobyły z wody dwa ciała. Okoliczności śmierci obu osób są nieznane

Ciała dwóch osób wydobyły w sobotę z wody służby ratownicze w woj. warmińsko-mazurskim. W Pasłęce w Braniewie odnaleziono zwłoki osoby, która od piątku była poszukiwana. Natomiast...

Zamknij
RadioOlsztynTV