Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Braniewie chcą kształcić kadry dla więziennictwa

Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie chce kształcić kadry dla więziennictwa. Fot. Jacek Bogdan/wikipedia

Planowane w związku z ogłoszoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformą więziennictwa kształcenie przyszłej kadry oficerskiej szansą dla Braniewa.

Kilka tygodni temu wiceminister Partyk Jaki przedstawił szczegółowe koncepcje planowanych zmian, które oprócz rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy więźniów czy rozbudowa systemu dozoru elektronicznego zakładają kształcenie akademickie kadry oficerskiej i dowódczej Służby Więziennej. System ma być uzupełniony także o kształcenie w szkołach średnich. I właśnie w tym działaniu szansę widzi Braniewo. W Braniewie znajduje się zakład karny, najbliższy jest w Kamińsku. Jeśli doszłoby do porozumienia właśnie tam pracę mogliby znaleźć absolwenci kierunku więziennictwa z Braniewa.

Wystosowaliśmy pismo do pana ministra Jakiego. Dostaliśmy telefon zwrotny, że będą o nas pamiętać

– mówi Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie Joanna Sokół.

Katarzyna Maciejewska, radna powiatu braniewskiego z ramienia PiS w propozycji  ministerstwa widzi dużą szansę dla przyszłego zatrudnienia młodzieży w powiecie braniewskim, tym bardziej, że bezrobocie w powiecie braniewskim utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Będziemy atrakcyjnym powiatem pod względem edukacyjnym a to później będzie miało przełożenie na zatrudnienie

– mówi radna.

W najbliższych tygodniach planowane jest spotkanie właśnie w tej sprawie z ministrem Patrykiem Jakim, tak żeby pozytywne dla Braniewa decyzje zapadły do września.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej.

00:00 / 00:00

 

Kinga Grabowska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w więziennictwo, Braniewo zespół szkół zaowodych, Patryk Jaki
Zmiany w więziennictwie. Skazani pójdą do pracy!

Więźniowie mają być częściej wykorzystywani do pracy - tak zakłada, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, program Praca Więźniów. Program ma się składać z trzech filarów: budowy 40 hal...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV