Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Berlinie odbędzie się promocja książki o niemieckich zbrodniach w Polsce

„Wina bez pokuty? Niemcy i zbrodnie w Polsce w czasie II Wojny Światowej”. Tak brzmi tytuł nowo wydanej książki, której promocja obędzie się wieczorem w Berlinie.

Publikacja jest pokłosiem międzynarodowej konferencji naukowej, jaka odbyła się niemal dokładnie rok temu w stolicy Niemiec. Inicjatorem spotkania było olsztyńskie Stowarzyszenie Patria Nostra, kierowane przez mecenasa Lecha Obarę. Mówiono wówczas o niemieckim terrorze i ludobójstwie na Polakach w czasie II wojny światowej a także moralnym prawie domagania się od Niemiec reparacji za zniszczenia wojenne.

Międzynarodowe audytorium miało ponadto okazję zapoznać się z wiedzą o procesach, wytaczanych przez Stowarzyszenie Patria Nostra niemieckim mediom za posługiwanie się zwrotem „polskie obozy zagłady”.

Promocji książki „Wina bez Pokuty (…)” towarzyszyć będzie także dyskusja historyków. Przeanalizują oni m.in. kwestie przyszłości niemieckiej pamięci o zbrodniach w okupowanej Europie.

Organizatorami konferencji w Berlinie są polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Touro Cellege w Berlinie i olsztyńskie Stowarzyszenie Patria Nostra.

 

Autor: M.Sochacki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, II wojna światowa, Niemcy, Stowarzyszenie Patria Nostra, Lech Obara, zbrodnie, niemieckie zbrodnie
Olsztyńska estrada piórem Andrzeja Brzozowskiego. Promocja książki odbyła się w Mrągowie

Twarze Olsztyńskiej Estrady - to nowa pozycja wydawnicza autorstwa Andrzeja Zbigniewa Brzozowskiego, olsztyńskiego dziennikarza, satyryka, kabareciarza i także artysty estradowego. - Jest to szeroko rozumiana galeria...

Zamknij
RadioOlsztynTV