Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W bagnistym terenie znaleziono ciało. To może być poszukiwany mieszkaniec Olsztyna


Na przedmieściach Olsztyna, w trudno dostępnym, zabagnionym terenie strażacy ochotnicy z Bartąga odnaleźli ciało człowieka. Prawdopodobnie jest to poszukiwany od kilku tygodni mieszkaniec Olsztyna. 

Od rana prowadzone były zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionego 68-letniego mieszkańca Olsztyna. Wieczorem strażacy natrafili na ciało niedaleko rzeki Łyny – powiedział Radiu Olsztyn mł. bryg. Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy z komendy miejskiej w Olsztynie wraz z policją przeszukiwali brzeg rzeki Łyny i odnaleźli ciało mężczyzny, było to w okolicach ulicy Maczka. Dalsze czynności prowadzi policja.

00:00 / 00:00

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że stan zwłok nie pozwolił na ich identyfikację, jednak zachowany ubiór pozwala przypuszczać, że może to być mieszkaniec Olsztyna, który zaginął 8 stycznia. Do poszukiwań używano drona.

Dzieci zaginionego od wielu dni prowadziły akcję poszukiwawczą, do której zapraszały znajomych, sąsiadów, mieszkańców miasta, którzy czuli się na siłach, by brać udział w poszukiwaniach. Dziś rano z przedmieść Olsztyna także wyruszyła grupa osób chcących pomóc odnaleźć zaginionego. Niezależne poszukiwania prowadziła także olsztyńska policja. Teraz policja i prokuratura zdecydują o dalszych czynnościach w tej sprawie.

Od kilku tygodni trwają także poszukiwania 79-letniej Marii Kułakowskiej z Dobrego Miasta, która wyszła z domu 29 grudnia minionego roku i do tej pory nie wróciła. Poszukiwana jest także 65-letnia Krystyny Zalech z Zalbek w gminie Dywity, która zaginęła 15 stycznia – według policji, może ona przebywać na terenie Olsztyna.

Fot. M. Kwiatkowska

Kilkadziesiąt osób szuka zaginionego Jerzego Śliwczyńskiego

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K.Kantor/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zwłoki, poszukiwania, ciało, bagna
Kilkadziesiąt osób szuka zaginionego Jerzego Śliwczyńskiego

Trwają poszukiwania Jerzego Śliwczyńskiego z Olsztyna. Córka i syn zaginionego, razem z rodzinami, znajomymi, ale też chętnymi, by pomóc, od rana przeszukują sady nieopodal Osiedla Generałów...

Zamknij
RadioOlsztynTV