Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W audycji Śliska Sprawa o procesie adwokata od „trumien na kółkach”

Fot. PAP/T. Waszczuk

Łódzki adwokat Paweł K. oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego niedaleko Olsztyna, w którym zginęły dwie kobiety nie stawił się w sądzie na rozpoczęciu procesu w swojej sprawie. Nieobecność usprawiedliwił śmiercią swojej matki. W sądzie był Wojciech Chromy.

Początek procesu zgromadził wielu dziennikarzy, bo o wypadku, który wydarzył się dokładnie 26 września 2021 roku zrobiło się bardzo głośno, niespełna dzień po tym tragicznym zdarzeniu. Wtedy łódzki adwokat opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym powiedział, że te kobiety zginęły, bo jechały „trumną na kółkach”. Ta wypowiedź mocno zbulwersowała opinię publiczną i zdecydowanie zareagowała też Łódzka Izba Adwokacka, która stanowczo odcięła się od postawy Pawła K.

Z kolei olsztyńska Prokuratura Okręgowa, która prowadziła śledztwo w sprawie wypadku, które trwało prawie rok, miała przez wiele miesięcy problem z przesłuchaniem adwokata i jego żony, bo oboje przedstawiali opinię psychologów, że mają stres pourazowy. Poza tym nie było żadnych bezpośrednich świadków tego wypadku, więc śledczy musieli czekać na opinię biegłych.

Okazało się też, że Paweł K. miał w momencie wypadku śladowe ilości kokainy w organizmie, ale prokuratura uznała, że nie miało to żadnego wpływu na jego zdolności kierowania samochodem. Ostatecznie na podstawie opinii biegłych, prokuratura oskarżyła Pawła K. o to, że umyślnie naruszył przepisy ruchu drogowego czego skutkiem była śmierć 53 i 67-latki.

Do wysłuchania Śliskiej Sprawy zapraszają Wojciech Chromy i Leszek Tekielski

00:00 / 00:00

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, Śliska Sprawa, śmiertelny wypadek, adwokat
Jest tymczasowy areszt dla 25-latka. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojej znajomej

Jest decyzja o tymczasowym aresztowaniu Damiana D. Mężczyzna usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i zbezczeszczenia zwłok 26-letniej mieszkanki Olsztyna. Prokurator skierował wniosek do Sądu Rejonowego w...

Zamknij
RadioOlsztynTV