Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W audycji Na Zdrowie o operacji usunięcia olbrzymiego guza i osteoporozie

Fot. FB Krzysztof Dowgierd

W audycji Na Zdrowie ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie doktor Krzysztof Dowgierd mówił o operacji usunięcia olbrzymiego guza u 15-letniej pacjentki z Angoli. Zabieg odbędzie się w przyszłym tygodniu. 

Operacja jest możliwa dzięki zbiórce internautów. Zespół doktora Krzysztofa Dowgierda wesprze jeszcze dwóch innych znakomitych specjalistów. Są to: prof. Łukasz Krakowczyk oraz światowej sławy chirurg rekonstrukcyjny prof. Adam Maciejewski. Lekarze zrzekli się wynagrodzenia.

Drugim tematem audycji Na Zdrowie była osteoporoza – przewlekła choroba układu kostnego. Częściej dotyka kobiet w okresie po menopauzalnym, ale chorują także mężczyźni w podeszłym wieku. Rozwija się bezobjawowo, pacjenci często dowiadują się o chorobie, dopiero gdy dojdzie do złamania kości.

O przyczynach osteoporozy i badaniach w jej kierunku – mówił dr hab. Magdalena Włodarczyk-Krajewska, która kieruje kliniką reumatologii Szpitala Miejskiego w Olsztynie i jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie reumatologii.

Do słuchania audycji Na Zdrowie zapraszamy w soboty o godzinie 9.15. Już teraz możesz jej odsłuchać klikając w dźwięk poniżej.

Posłuchaj rozmów Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w operacja, Krzysztof Dowgierd, szczęka, doktor, zabieg, 15-latka, osteoporoza, chirurgia szczękowo-twarzowa, Angola, szpital dziecięcy Olsztyn, pacjentka z Angoli
Niezwykła historia młodej Afrykanki. Wkrótce będzie operowana w Olsztynie

Do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przyjęto 15-letnią Cristinę z Angoli, która przyjechała na operację usunięcia olbrzymiego guza żuchwy. Dziewczyna będzie przechodzić diagnostykę przed operacją...

Zamknij
RadioOlsztynTV