Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W 40 dni dookoła Warmii i Mazur

Krzysztof Szwedzik

1000 kilometrów w 40 dni dookoła Warmii i Mazur chce przebiec Krzysztof Szwedzik z Wińca koło Ostródy. Bieg pod nazwą „Mazury Tour 2013” rozpoczął się w środę 20 marca w samo południe.

Biegacz wystartował sprzed Leśnego Arboretum w Kudypach pod Olsztynem. Trasa podzielona jest na 40 etapów i będzie prowadzić głównie drogami lokalnymi zarządzanymi przez Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Olsztynie i Białymstoku.

Pan Krzysztof będzie pokonywał dziennie około 25 kilometrów. Skąd pomysł na taką ekspedycję? Główny bohater biegu „Mazury Tour 2013” nie ukrywa, że zainspirował go pewien Francuz, który przez rok biegł… dookoła Europy!

Każdy, kto będzie chciał się przyłączyć do biegu z Krzysztofem Szwedzikiem – będzie mógł to zrobić. Maratończyk nie ma wątpliwości, że towarzystwo podczas biegu będzie dodawać mu sił i mobilizować do szczęśliwego ukończenia wyprawy.

Bieg „Mazury Tour 2013” Krzysztof Szwedzik – miejmy nadzieję – cały i zdrowy, zakończy 28 kwietnia w budynku Leśnego Arboretum w Kudypach. Głównym celem biegu jest promocja warmińsko-mazurskich lasów. „Mazury Tour 2013” ma także przypomnieć o mniej popularnych zakątkach turystycznych regionu i zareklamować bieganie, jako najprostszą formę aktywnego wypoczynku. (lew/pświn/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, bieg
Pikieta z bananowymi wiatrakami

Choć na Warmii i Mazurach stoi ich coraz więcej, to Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce, aby niemal cały region był wielką oazą dla farm wiatrowych. Farm, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV