Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UWM rozpoczął internetową rekrutację. W tym roku studentów czeka wiele zmian

fot. Przemysław Getka

Rozpoczyna się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Uczelnia uruchomiła dziś Internetową Rejestrację Kandydatów.

– Osoby, które mają świadectwo maturalne, zdecydowały się podjąć studia lub chcą rozpocząć nowy kierunek mogą poprzez Internet zacząć się zapisywać – mówiła Wioletta Ustyjańczuk, kierownik Biura Mediów i Promocji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Rejestracja przez Internet to system, który sprawdził się już w poprzednich latach. W tym roku jednak nie obędzie się bez zmian. Główny powód to przesunięcie egzaminów maturalnych. Przez to także terminy rekrutacji na uczelnię zostały zmienione. Rejestracja w systemie IRK potrwa do 7 lipca.

Świadectwa maturalne będą wydawane przez szkoły do 11 sierpnia. Na złożenie dokumentów na UWM maturzyści będą mieli tylko dwa dni, gdyż termin w pierwszym etapie rekrutacji upłynie 13 sierpnia.

Kolejne etapy rekrutacji będą po poprawkowych maturach, a ich wyniki będą znane pod koniec września, dlatego tegoroczna rekrutacja na studia może się przeciągnąć nawet do października.

 

Autor: A. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, UWM
Polacy złożyli drogą elektroniczną rekordowe 18,3 mln deklaracji podatkowych

W tym roku do fiskusa wpłynęła rekordowa liczba około 18 milionów 300 tysięcy elektronicznych deklaracji podatkowych. Jak poinformowała rzeczniczka olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej Renata Kostowska, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV