Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zatrzymała pijaną pracownicę szpitala

Fot. policja

Prawie 2 promile alkoholu miała pracująca na jednym z oddziałów Szpitala Powiatowego w Działdowie 59-latka. Policjanci sprawdzają, czy naraziła przez to bezpieczeństwo pacjentów.

O pracującej na jednym z oddziałów kobiecie, która może być pod wpływem alkoholu powiadomił policjantów ktoś ze szpitala. Było to we wtorek po godzinie 18, ale dopiero teraz policja o tym poinformowała.

Skierowany na miejsce patrol, zbadał stan trzeźwości 59-latki. Jak podała młodszy aspirant Justyna Nowicka z działdowskiej policji, okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana.

Grozi jej odpowiedzialność karna za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentów. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Poza konsekwencjami prawnymi, kobieta musi liczyć się z odpowiedzialnością dyscyplinarną w szpitalu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w policja, szpital, Działdowo, pracownik, trzeźwość
Martwy noworodek w sortowni odpadów. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Mieszkanka Lidzbarka wyrzuciła na śmietnik ciało swojego nowo narodzonego dziecka. Znalazła je pracownica sortowni odpadów w Działdowie. Policjanci ustalili, że matką noworodka jest 28-latka z powiatu...

Zamknij
RadioOlsztynTV