Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga! Zamknięte zostaną skrzyżowania i wstrzymany ruch tramwajowy

fot. P. Getka

Generalny wykonawca inwestycji tramwajowej w Olsztynie przystępuje do przebudowy skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta oraz zawieszone zostanie kursowanie tramwajów.

W najbliższy piątek od godz. 22 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej. W weekend (9-10 lipca) nie będą kursować tramwaje. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa. Kursowanie tramwajów zostanie wznowione w poniedziałek tylko na linii nr 2, ale ze zwiększoną częstotliwością.

Przystanki autobusowe „Skwer Wakara” zostaną przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie ulega trasa linii 109 i zostanie zawieszony przystanek autobusowy „Filharmonia” na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

Ulica Reja zostanie wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki.

Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku śródmieścia możliwy będzie poprzez ul. Mickiewicza i ul. Kopernika. Ulica Kościuszki zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2.

Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku do śródmieścia będzie możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast objazd do dworca wyznaczony będzie poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego.

Ul. Żołnierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

Szczegółowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostaną opublikowane na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

>>> Zmiana organizacji ruchu – mapa PDF 

 

Więcej w Olsztyn, budowa, tramwaje, skrzyżowanie, centrum
Mniejsze podatki, ekolodzy przeciwni budowie S16, co z pieniędzmi z KPO? Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Audycja publicystyczna My, Wy, Oni to spotkanie przedstawicieli partii politycznych. Gośćmi Krzysztof Kaszubskiego byli: Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja/Ruch Narodowy Władysław Mańkut - Nowa Lewica Adam...

Zamknij
RadioOlsztynTV