Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga szkoły! Ostatni dzwonek by dołączyć do akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich”

Zajęcie jest ilustracją do tekstu Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Już po raz drugi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje akcję edukacyjną „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” przeznaczoną do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z pięciu wschodnich województw Polski, w tym Warmii i Mazur.

Dzięki akcji uczniowie dowiedzą się o możliwościach, jakie dają Fundusze Europejskie. Nie tylko jak założyć własny start-up, ale także gdzie szukać wsparcia w realizacji pomysłów biznesowych i jak skorzystać z oferty platform startowych. Dodatkowo, szkoły i nauczyciele, którzy przystąpią do akcji będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Nauczyciele otrzymają komplet materiałów dydaktycznych, niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Lekcje nie będą jednak standardowe – uczniowie dostaną komiksy – zaprojektowane specjalnie na potrzeby akcji oraz obejrzą film animowany i wywiad z ambasadorem projektu – Piotrem Psyllosem, który będąc jeszcze w technikum rozpoczął prace nad założeniem własnego start-upu.

Niekonwencjonalna forma zajęć ma przekonać młodych ludzi, że warto marzyć o własnym biznesie i wcielać marzenia w życie, a młody wiek czy miejsce zamieszkania nie muszą być przeszkodą. Stają się wręcz atutem, aby rozwijać swoją przedsiębiorczość.

Udział w akcji i wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia lekcji są bezpłatne. Szkoły otrzymają też niezbędne wsparcie w procesie prowadzenia lekcji, a na koniec – szansę na zdobycie cennych nagród, np. tablic interaktywnych.

Jak podkreślają Organizatorzy zainteresowanie projektem jest bardzo duże, ale dzięki jego skali (zakłada się udział min. 500 klas) – wciąż są wolne miejsca i można jeszcze dołączyć.

Rekrutacja szkół ponadpodstawowych z terenu woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego trwa do 14 marca 2018 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem http://www.lekcjaofunduszach-zglosszkole.pl.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Redakcja: J.Golon

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczeń, nauczyciel, Akcja, edukacja, przedsiębiorczość, lekcja, start up
Strażacy z Braniewa zapraszają do oddawania krwi. To akcja „SpoKREWnieni służbą”

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zapraszają do udziału w akcji poboru krwi. Akcja zostanie przeprowadzona jutro (6 marca) w godz. 08:15 –...

Zamknij
RadioOlsztynTV