Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga kierowcy! Zmienia się organizacja ruchu w kilku miejscach Olsztyna

Fot. fotolia.com

Wieczorem wprowadzono kolejne zmiany w ruchu związane z budową nowej linii tramwajowej w Olsztynie. Kolejne będą obowiązywać już od piątku.

Jak informuje Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego ratusza na skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Synów Pułku i Pstrowskiego nastąpiła zmiana geometrii dotychczasowego ronda.

Przejścia dla pieszych przeniesiono w nowe lokalizacje. Przeniesiono także dotychczas funkcjonujące przystanki. Na ul. Synów Pułku ruch pieszych obywa się po stronie osiedla Mazurskiego.

Czytaj także: >>> Zmiany na tymczasowym rondzie w Olsztynie

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone wieczorem w piątek 24 czerwca

Dotychczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Leonharda, Piłsudskiego i Wyszyńskiego zmieni geometrię. Zamknięta zostanie Aleja Piłsudskiego w kierunku ulicy Dworcowej. Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego, Augustowskiej i Żołnierskiej zostanie otwarta ulica Żołnierska z możliwością przejazdu do ulic Parkingowej i Dworcowej. Nie przewiduje się istotnych zmian w lokalizacji komunikacji miejskiej oraz ciągów pieszych

– powiedział Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Także w piątek wieczorem zmiany na Piłsudskiego między Dworcową a Leonharda.

Odcinek Alei Piłsudskiego między Dworcową a skrzyżowaniem Leonharda i Wyszyńskiego będzie ulicą jednokierunkową z przejazdem od Dworcowej do parkingowej w kierunku Żołnierskiej przeznaczonym dla ruchu lokalnego z dojazdem do posesji. Na tym odcinku nie będzie kursować komunikacja miejska. Ciągi piesze nie zmienią swojej lokalizacji.

00:00 / 00:00

Nowa linia tramwajowa w Olsztynie ma być gotowa w połowie października przyszłego roku.

Fot. P. Getka

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pstrowskiego, utrudnienia, piłsudskiego, Żołnierska, augustowska, zmiana, Wyszyńskiego, dworcowa
Zmiany na tymczasowym rondzie w Olsztynie

Kierowców i pieszych czekają kolejne zmiany organizacji ruchu w Olsztynie. Związane są one z rozbudową linii tramwajowej, a dotyczą skrzyżowania ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV