Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga kierowcy! Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem

Zaśnieżone ulice. Fot. BSC

W nocy z niedzieli na poniedziałek trzeba liczyć się z oblodzeniem dróg w północno-wschodniej Polsce oraz w części centrum kraju – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Trudnych warunków – możliwych oblodzeń dróg – można się spodziewać w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i świętokrzyskim oraz lubelskim. Dla tych regionów IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Zagrożenia mogą wystąpić od godz. 22 w niedzielę do poniedziałku, do godz. 9.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia

Z kolei intensywnie śnieg będzie padał – według synoptyków – na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w części województw mazowieckiego oraz małopolskiego. Tam może spaść o 20 cm do 30 cm śniegu. Najwięcej śniegu trzeba się spodziewać w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim – w tych regionach może spaść od 30 cm do 35 cm białego puchu (tzw. 3. stopień ostrzeżeń).

W poniedziałek też będzie padać. Zgodnie z prognozą, intensywnych opadów śniegu oraz zawiei i zamieci można się spodziewać we wschodniej części kraju.

Największe opady śniegu IMGW prognozuje na Podkarpaciu (30-35 cm), w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu opady mają być nieco słabsze (20-20 cm), najsłabiej ma śnieżyć w województwie świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

 

Redakcja: A. Dybcio za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, oblodzenie, jazda
To może być niebezpieczna noc. W wielu miejscach chodniki i jezdnie będą oblodzone – ostrzegają synoptycy

Dzisiejszej nocy w większości regionów kraju można spodziewać się lokalnych oblodzeń na jezdniach, a na północnym zachodzie może spaść śnieg - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV