Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodnikach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem nawierzchni dróg i chodników w woj. warmińsko-mazurskim. Jest ono spodziewane od północy do godz. 9 w Wigilię.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około minus 1 st. Celsjusza, temperatura minimalna przy gruncie około minus 2 st. C.

– podano w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie dotyczy 19 powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, Elbląga, elbląskiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, iławskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, Olsztyna, olsztyńskiego, ostródzkiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego.

Obowiązuje ono od północy z piątku na sobotę do godz. 9 w Wigilię. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zjawiska pogodowego określono na 70 proc.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lód, ślisko, ostrzeżenie
Przepełnione SORy, liczne wyjazdy karetek. Pogoda sprawiła wiele problemów

Zwichnięcia, złamania, urazy rąk, nóg i głowy. Co najmniej połowa pacjentów, która trafiła dziś na SOR w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie, to ofiary gołoledzi. Koordynator SORu...

Zamknij
RadioOlsztynTV