Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Utopił znajomego w stawie. Oskarżony skazany został na dożywocie

Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał dziś (wtorek) na karę dożywotniego pozbawienia wolności Dawida T. oskarżonego o zabójstwo, porwanie oraz grożenie śmiercią świadkowi zbrodni.

Do morderstwa doszło w czerwcu 2020 r. w gminie Biała Piska. Najpierw Dawid T. próbował siłą wymusić na znajomym, żeby pisemnie poświadczył, że dostał zasądzone pieniądze za wcześniejsze pobicie. Bronisław D. był m.in. wożony w bagażniku auta po okolicy i ciągnięty za samochodem na lince holowniczej przymocowanej do szyi. Następnie Dawid T. utopił mężczyznę w stawie. Świadek zbrodni został zastraszony.

Proces w tej sprawie trwał kilkanaście miesięcy. Oskarżony nie wyrażał skruchy i nie przyznawał się do winy.

Dziś na podstawie dowodów Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał oskarżonego mężczyznę za winnego popełnienia wszystkich trzech przestępstw i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności i nakaz terapii. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, morderstwo
Sąd zmienił wyrok wobec ginekologa-położnia

Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie lekarza oskarżonego o nieprawidłowości przy porodzie. Orzekł wobec Jana M. karę 3 miesięcy pozbawienia wolności...

Zamknij
RadioOlsztynTV