Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ustawa o Sądzie Najwyższym i nowe jednostki wojskowe tematami Jeden na Jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość
  • i Edward Pietrulewicz – Polskie Stronnictwo Ludowe.

Temat 1

W Sejmie posłowie debatują nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Ma ona zakończyć spór z Komisją Europejską o praworządność w Polsce. Jest problem poprawek – opozycja zgłasza kilka uwag, PiS nie chce ich wziąć pod uwagę. Z drugiej strony PiS potrzebuje opozycji, by w ogóle uchwalić tę ustawę. Nie warto byłoby pójść na jakiś kompromis? Czy opozycja jest w stanie zacisnąć zęby i poprzeć tę ustawę, nawet jeśli opozycyjne poprawki nie zostaną przyjęte? Przy okazji tej ustawy znów okazało się, że Solidarna Polska nie zawsze będzie popierała PiS. Może czas zakończyć tę trudną współpracę?

Temat 2

Dwie nowe jednostki wojskowe w województwie warmińsko-mazurskim – w Kamionce koło Iławy i w Wielbarku. Mają być częścią zupełnie nowej 1. Dywizji, która ma stacjonować głównie w województwie podlaskim. Jak ocenić ten pomysł? Skoro tworzone są nowe jednostki, to nie lepiej byłoby włączyć je w skład 16. Dywizji, stacjonującej w naszym województwie, a nie w skład zupełnie nowego związku taktycznego?

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Komu przekazać 1,5 procent podatku? „Pomagamy lokalnie, bo znamy nasze problemy”

Ponad 28 milionów złotych z 1 procenta podatku przekazali w ubiegłym roku mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Od nowego roku będzie można przekazać...

Zamknij
RadioOlsztynTV