Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Usłyszał wyrok za próbę zastrzelenia żony i teścia

Fot. P. Getka

8 lat i miesiąc więzienia – to kara jaką Sąd Okręgowy w Olsztynie wymierzył mężczyźnie oskarżonemu o próbę zastrzelenia żony i teścia. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2020 roku na terenie jednej z posesji w gminie Lubomino.

Małżonkowie wraz z dzieckiem mieszkali w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubomino. W tym samym domu, ale z osobnym wejściem mieszkali także rodzice Ewy Z. Początkowo relacje małżeńskie układały się poprawnie.

Pasją Roberta Z. było strzelanie. Należał do sportowego klubu strzeleckiego. Posiadał legalnie broń palną i amunicję, które przechowywał w domu. Potem relacje pomiędzy małżonkami uległy pogorszeniu. Żona wypominała mężowi m.in. nadużywanie alkoholu. Z kolei ten zarzucał jej niewierność. Na tym tle doszło do kłótni, w konsekwencji, której podjęli decyzję o rozstaniu.

30 listopada 2020 roku, gdy Ewa Z. po pracy wróciła do domu, między małżonkami doszło do sprzeczki. Robert Z. miał oddać w kierunku bliskich kilka strzałów, raniąc swojego teścia w rękę. Po tym jak ostrzelana żona i teść schronili się w domu, Robert Z. wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

Prokurator, oprócz zarzutu usiłowania zabójstwa dwóch osób, postawił mężczyźnie również zarzut stosowania wobec Ewy Z. przemocy. Robert Z. za te oba czyny został skazany na karę łączną 8 lat i 1 miesiąca pozbawienia wolności. Sąd skierował oskarżonego na terapię, a także całkowicie zakazał kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów przez 10 lat.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Chciał zastrzelić żonę i teścia. Oskarżony należał do klubu strzeleckiego

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP (A. Libudzka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, broń, proces, strzał, Lubomino, kłótnia, próba zabójstwa
Sąd apelacyjny utrzymał kary 25 lat więzienia za zabójstwo w Olsztynie. „Są właściwe i sprawiedliwe”

Sąd Apelacyjny w Białymstoku nie znalazł okoliczności łagodzących i prawomocnie utrzymał kary 25 lat więzienia dla dwójki oskarżonych o zabójstwo młodego mężczyzny na terenie jednego z...

Zamknij
RadioOlsztynTV