Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urzędy pracy wypłacają pieniądze przedsiębiorcom. Najwięcej wniosków o pomoc wypłynęło w Olsztynie

1234 wnioski o mikropożyczkę w ramach tzw. tarczy antykryzysowej wpłynęły dotychczas do powiatowych urzędów pracy na Warmii i Mazurach.

Pożyczki w wysokości 5 tysięcy złotych są udzielane małym firmom. Jak poinformował Radio Olsztyn Zdzisław Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, do tej pory rozpatrzono 312 wniosków.

Pozytywnie zaopiniowano 273. Dotyczy to firm, które zatrudniają w sumie 709 pracowników i 173 mikroprzedsiębiorców. Udzielono dotychczas tych pożyczek na sumę 795 tysięcy złotych

– poinformował dyrektor Szczepkowski.

Najwięcej wniosków o mikropożyczki złożono dotąd w Olsztynie i powiecie olsztyńskim – prawie 300, w powiecie elbląskim 165 i w iławskim 111.

Z kolei do Wojewódzkiego Urzędu Pracy wpływają wnioski od firm z regionu, o dopłaty do pensji pracowników. To także jest jeden z mechanizmów tarczy. Jak informuje dyrektor Szczepkowski, dotąd złożono ich 44.

W sumie opiewają one na 8 milionów 600 tysięcy złotych. Na razie rozpatrzyliśmy 7 wniosków. Sześć jest błędnych, do poprawki. Jeden wniosek jest poprawny, pójdzie do wypłaty

– dodał dyrektor.

O dopłaty do wynagrodzeń swoich pracowników mogą ubiegać się firmy, które z powodu pandemii wprowadziły przestoje, albo ograniczyły czas pracy. Dyrektor WUP w Olsztynie zwraca uwagę, że przedsiębiorcy popełniają wiele błędów przy ich wypełnianiu.

00:00 / 00:00

Autor. W. Chromy
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd pracy, pożyczka, dopłata, tarcza antykryzysowa
Złożono prawie 300 tysięcy wniosków o wsparcie z Tarczy Antykryzysowej. „Widać bardzo duże zainteresowanie”

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała w programie pierwszym Polskiego Radia, że do tej pory złożono blisko 300 tysięcy wniosków o wsparcie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV