Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Mrągowie

Fot. K. Grabowska

Był uroczysty apel, podziękowania i wyróżnienia. W Mrągowie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W uroczystościach udział wzięli samorządowcy i przedstawiciele rządu. 

Dzień Strażaka to też okazja, by ocenić potrzeby jednostki. Tylko w tym roku strażacy brali udział już w ponad 230 akcjach. Rok temu było ich prawie 940, czyli strażacy wyjeżdżali średnio 2,5 raza na dobę.

Młodszy brygadier Józef Banach, komendant powiatowy straży pożarnej w Mrągowie mówi, że dzięki dotychczasowym dofinansowaniom komenda działa skutecznie.

00:00 / 00:00

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży podczas uroczystości odniósł się do programu modernizacji służb mundurowych.

Wszyscy powinniśmy cieszyć się z tego, że zwiększamy nakłady na bezpieczeństwo. Takim bardzo konkretnym wyrazem tego zwiększania nakładów na bezpieczeństwo są właśnie nowe wozy przekazywane ochotniczym i państwowym jednostkom straży pożarnej.

00:00 / 00:00

W minionym roku na Warmię i Mazury trafiło 20 wozów strażackich, w tym będzie ich 31.

Fot. K. Grabowska

Podczas uroczystości w Mrągowie wręczono medale i awanse. Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał starszy kapitan Radosław Kusiek. Doceniono go za działanie podejmowane na rzecz rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Złoty medal to nagroda, która cieszy – mówił dziś druh Kusiek.

00:00 / 00:00

Uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka odbył się dziś także w Węgorzewie.

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo
Karykaturzyści opanowali Mrągowo: praca wre, mają pełne ręce roboty

Takiego wydarzenia w Mrągowie jeszcze chyba nie było. W mieście nad jeziorem Czos odbywa się pierwszy Mrągowski Plener Karykaturzystów. Artyści kreski dziś towarzyszą żeglarzom, którzy rozgrywają...

Zamknij
RadioOlsztynTV