Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczysta wigilia dla potrzebujących w Elblągu

 

W Elblągu w każdy piątek udzielana jest pomoc potrzebującym. Od 17.00 do 19.00 na placu dworcowym chrześcijańska misja społeczna Teen Challenge Polska wydaje posiłki.

– Ta inicjatywa zrodziła się w 2014 roku. Byliśmy wtedy grupą nieformalną. W zasadzie zaczynaliśmy z mężem Piotrem, przyjaciółmi oraz ludźmi, którzy mieli w sercu, co to my – podkreśla Beata Grzeszczuk ze stowarzyszenia Teen Challenge Polska.

00:00 / 00:00

Chętni do pomocy są nie tylko wolontariusze, ale też osoby, które same przygotowują posiłki. – Przygotowałam placki ziemniaczane z sosem. W tych ciężkich czasach powinniśmy sobie pomagać – mówi jedna z pań, którą spotkaliśmy na placu.

00:00 / 00:00

– Gotujemy, wydajemy jedzenie i staramy się pomagać jak możemy. Dziś przygotowaliśmy zupę pomidorową, gulasz chłopski, spaghetti i ciasta – dodaje Anna Żabińska ze stowarzyszenia Teen Challenge Polska.

W piątek, 17 grudnia, o godz. 17 na placu dworcowym w Elblągu odbędzie uroczysta wigilia dla potrzebujących. Pomóc w jej organizacji może każdy – przygotowując posiłki, przynosząc odzież albo przelewając nawet niewielką kwotę, za którą wolontariusze zakupią najpotrzebniejsze produkty.

Szczegóły na stronie internetowej oraz profilu Teen Challenge Elbląg na Facebooku.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Elbląg, pomoc
Zbiórka dla pogorzelców z Gałajn. Ich sąsiedzi i bliscy apelują o pomoc

Dwie rodziny z Gałajn niedaleko Górowa Iławeckiego straciły dorobek całego życia. Ich dom spłonął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Możemy im pomóc, przyłączając się do zbiórki zorganizowanej...

Zamknij
RadioOlsztynTV