Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urazy głowy przyczyną śmierci niemowlaka – potwierdzają biegli

Mogła rzucić dzieckiem o podłogę – tak wynika ze wstępnej opinii biegłych z sekcji zwłok 1,5-miesięcznego niemowlęcia.

Chłopczyk zmarł w szpitalu dziecięcym w Olsztynie w ostatni piątek, a matkę aresztowano na 3 miesiące. Sekcję zwłok przeprowadzili biegli z Medycyny Sądowej w Gdańsku. Z ich opinii wynika, że dziecko zmarło na skutek urazów głowy.

Jak poinformował prokurator Krzysztof Górski z Prokuratury Olsztyn-Południe, przyczyną śmierci były co najmniej dwa urazy mechaniczne, zadane z dużą siłą na dość dużą powierzchnię w okolice ciemieniową, zadane twardym, tępym narzędziem o dość dużej powierzchni, bądź uderzeniem dziecka o taki przedmiot. – Takim przedmiotem może być podłoga – dodał prokurator Górski.

Biegli szukali też starych urazów i pewne oznaki znaleźli, ale potwierdzą to lub wykluczą dopiero bardziej szczegółowe badania. Całą opinię poznamy za kilka tygodni.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

W areszcie śledczym, gdzie przebywa matka powołano biegłych psychiatrów i psychologa, którzy zbadają jej stan psychiczny.

 

(dgrz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, dziecko, niemowle, badanie, sekcja zwłok, matka, chłopiec, biegli
Znana jest przyczyna śmierci 1,5-miesięcznego dziecka

Są wstępne wyniki sekcji zwłok półtoramiesięcznego niemowlęcia, które zmarło w miniony piątek w Olsztynie. Jak poinformował prokurator Krzysztof Górski z Prokuratury Olsztyn-Południe, która prowadzi tę sprawę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV