Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uparcie chciał do Rosji. Staranował szlaban na przejściu

W-M Oddział Straży Granicznej

Obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej, który pod koniec sierpnia staranował szlaban na przejściu w Grzechotkach, popełnił też inne wykroczenie, wchodząc na pas drogi granicznej. Został dwukrotnie ukarany 500-złotowym mandatem.

41-letni mężczyzna chciał się dostać samochodem do Federacji Rosyjskiej. Kiedy strona rosyjska odmówiła mu wjazdu, wrócił do Polski, w rejon tzw. zielonej granicy. Zatrzymał się tuż przed pasem granicznym, w okolicach Braniewa, wysiadł z auta i wszedł na pas graniczny, po czym odjechał. Wkrótce ponownie stawił się do odprawy na drogowym przejściu w Grzechotkach, a strona rosyjska jeszcze raz odmówiła mu zgody na wjazd.

Wówczas mężczyzna ruszył samochodem z dużą prędkością, przejechał po kolczatce, staranował szlaban i odjechał w kierunku Polski

– relacjonuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

00:00 / 00:00

Kierowca został zatrzymany i ukarany mandatem.

W tym samym czasie funkcjonariusze z Braniewa rozpoczęli poszukiwania osoby, która weszła na pas drogi granicznej. Okazało się, że jest nim ten sam 41-latek, który staranował szlaban w Grzechotkach. Mężczyzna przyznał się do winy i otrzymał kolejny mandat.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Staranowali szlaban i odjechali z przejścia w Grzechotkach

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzechotki, przejście graniczne
Skradzione w Bułgarii znaleziono w Grzechotkach. Auto zabezpieczono na granicy

Samochód skradziony w Bułgarii został odzyskany na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Kierował nim obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej. 65-letni kierowca peugeota boxera stawił się do odprawy...

Zamknij
RadioOlsztynTV