Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w rankingu THE World University

Fot. UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski został sklasyfikowany w tegorocznym rankingu THE World University. W zestawieniu tym uniwersytet w Olsztynie znalazł się w przedziale 1501+.

Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski reprezentował uczelnię podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Oficjalne gratulacje przekazali przedstawiciele Times Higher Educations odpowiedzialnych m.in. za przygotowanie rankingu THE World University Rankings 2024.

THE World University Rankings bierze pod uwagę 18 wskaźników pogrupowanych w pięć obszarów:

  • Nauczanie (reputacja nauczycieli akademickich, stosunek liczby pracowników do studentów, stosunek liczby doktoratów do liczby licencjatów: stosunek liczby doktoratów do liczby pracowników akademickich, dochód instytucjonalny)
  • Środowisko badawcze (reputacja naukowa, dochody z badań: produktywność badawcza)
  • Jakość badań (wpływ cytowań, siła badań, ich jakość i wpływ)
  • Perspektywy międzynarodowe (odsetek studentów zagranicznych, udział personelu międzynarodowego i współpraca międzynarodowa)
  • Przemysł (dochody z przemysłu i patenty)
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie znalazł się w gronie 1904 uczelni sklasyfikowanych w rankingu.

Jak powiedział prof. Paweł Wielgosz, prorektor UWM ds. umiędzynarodowienia, na świecie działa ich tymczasem około 50 tysięcy. W ciągu ostatnich 3 lat podwoiła się liczba polskich uczelni odnotowywanych w zestawieniu (z 19 w 2021 roku do 39 uczelni w 2023 roku).

Zdaniem przedstawicieli THE World University świadczy to o stale rosnącej świadomości i zainteresowaniu rankingiem THE, stanowiącym narzędzie do budowania międzynarodowej widoczności i reputacji polskich szkół wyższych.

Fot. UWM

Fot. UWM

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za UWM

 

Więcej w UWM, nauka, edukacja, uniwersytet, rektor, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, jerzy przyborowski
Liczba emerytów w regionie rośnie niemal najszybciej w Polsce

W całym kraju widać wzrost liczby osób pobierających emerytury z tzw. systemu pozarolniczego, czyli z ZUS-u, ale też ministerstwa obrony, ministerstwa sprawiedliwości i ministerstwa spraw wewnętrznych...

Zamknij
RadioOlsztynTV