Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Unia zaakceptowała polski program wsparcia przedsiębiorstw. Jego wartość to ponad 16,5 miliarda euro

Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia dla mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw o wartości 16 miliardów 600 milionów euro. To równowartość około 75 miliardów złotych.

Przy łącznym budżecie 16,6 mld euro program ten pozwoli Polsce wspierać mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa w zaspokajaniu ich bezpośrednich potrzeb w zakresie płynności, zmniejszając ich obciążenie finansowe z powodu wybuchu pandemii koronawirusa

– powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager, która odpowiedzialna jest za politykę konkurencji.

Polska zgłosiła wniosek do Komisji o akceptację na podstawie tymczasowych ram prawnych dotyczących pomocy publicznej. W ramach programu wsparcie przyjmie formę zaliczek zwrotnych.

Program będzie otwarty dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw borykających się z trudnościami finansowymi i brakami płynności z powodu pandemii.

Jak podała KE, oczekuje się, że program przyniesie korzyści około 350 tysiącom mikroprzedsiębiorstw i 26 tysiącom małych i średnich firm, które zgłoszą spadek przychodów o co najmniej 25 procent w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 roku w porównaniu z poprzednim miesiącem lub tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Program ma na celu zapewnienie przedsiębiorstwom szczególnie dotkniętym pandemią koronawirusa wystarczającej płynności, umożliwiając im kontynuowanie działalności, dokonywanie inwestycji i utrzymanie zatrudnienia podczas epidemii i po niej.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, pieniądze, finanse, Unia, euro, Unia Europejska, przedsiębiorsta, mikrofirmy, WE, mikroprzedsiębiorstwa
Odmrażanie gospodarki, tarcza antykryzysowa i wpływ pandemii na pracę. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Gośćmi audycji My, Wy, Oni tym razem są przedstawiciele związków zawodowych i organizacji zrzeszających pracodawców. Z gośćmi Radia Olsztyn Marek Lewiński rozmawiał m.in. o odmrażaniu polskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV