Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Umorzono śledztwo dotyczące śmierci słuchacza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 36-latek pochodził z województwa świętokrzyskiego

Szczytno. Fot. fotolia

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci słuchacza kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji, którego zwłoki odnaleziono przed rokiem w Jeziorze Domowym Małym.

Śledczy nie znaleźli dowodów na udział innych osób w tym zdarzeniu. Prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski poinformował:

Śledztwo w sprawie śmierci 36-letniego policjanta zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego. Nie znaleźliśmy dowodów na to, żeby do śmierci tego mężczyzny przyczyniła się jakakolwiek inna osoba, zarówno swoim działaniem jak zaniechaniem.

O zaginięciu jednego ze słuchaczy tzw. kursu podstawowego zawiadomiła w maju ubiegłego roku Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, po tym jak nie zgłosił się on na zajęcia. Jak ustalono, 36-latek po raz ostatni był widziany poprzedniej nocy, po wyjściu z jednego z barów nad Jeziorem Domowym Małym. Wówczas wszczęto poszukiwania, podczas których użyto m.in. łodzi z sonarem. Po dwóch dniach ciało zaginionego mężczyzny znaleźli w jeziorze płetwonurkowie ze straży pożarnej.

Jak podała prokuratura, na podstawie sekcji zwłok oraz badań histopatologicznych i toksykologicznych jednoznacznie stwierdzono, że przyczyną jego śmierci było utonięcie. W trakcie śledztwa zlecono szereg ekspertyz kryminalistycznych. Przy przesłuchaniu jednego ze świadków wykonano badania poligrafem, czyli tzw. wykrywaczem kłamstw. Na wniosek członka rodziny zmarłego do akt sprawy dołączono dokument z notatką jasnowidza.

Zmarły 36-latek pochodził z województwa świętokrzyskiego i był słuchaczem tzw. kursu podstawowego przygotowującego nowych policjantów do służby i kończącego się egzaminem.


Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, policjant, sledztwo, szczytno, jezioro, WSPol, Wyższa Szkoła Policji
36-latek śmiertelnie pobił partnerkę w elbląskim Parku Kajki. Sąd rozpatruje apelację od wyroku

Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatruje apelację od wyroku w sprawie śmierci młodej kobiety z września 2017 roku. W pierwszej instancji sąd uznał winnym jej partnera i...

Zamknij
RadioOlsztynTV