Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uliczne zdroje znów działają

Fot. olsztyn.eu

Po dwuletniej przerwie związanej z sytuacją epidemiczną, olsztyńskie wodociągi uruchomiły uliczne zdroje, czyli poidełka z wodą pitną dla przechodniów.

Uliczne zdroje wody pitnej są zlokalizowane w 17 miejscach w mieście, m.in. koło plaży miejskiej, przy katedrze św. Jakuba, w okolicach Wysokiej Bramy czy Targu Rybnego. Uliczne dystrybutory pozwalają nie tylko napić się przechodniom na miejscu, ale też wygodnie napełnić butelkę. Część zdrojów jest dodatkowo wyposażona w osobne „miseczki”, z których można napoić psa.

Miejskie wodociągi zapewniają, że wodę w Olsztynie, ze względu na walory smakowe i zdrowotne można pić prosto z kranu. Nie wymaga gotowania przed spożyciem. Olsztyńską kranówkę, ze względu na zawartość sodu i potasu, można zaliczyć do wód średniomineralizowanych. Jest wodą średnio twardą.

Autor: W. Chromy / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, woda
Wielki powrót. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Olsztynie

Promocje książek, koncerty, warsztaty i spotkania autorskie - to wszystko przygotowały w tym roku Miejska i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek....

Zamknij
RadioOlsztynTV